AVAL - polecane materiały i urządzenia

Centrala alarmowa NeoGSM-IP Ropam

Centrala alarmowa NeoGSM-IP Ropam wraz z urządzeniami peryferyjnymi to rozwiązanie integrujące elektroniczny system sygnalizacji włamania i automatykę domową. Wbudowany komunikator GSM oraz moduł WiFi umożliwiają zdalną kontrolę i sterowanie systemem. Dzięki modułowej konstrukcji system może być rozbudowany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb użytkownika. Konstrukcja i funkcje centrali alarmowej są zgodne z wymaganiami normy PN-EN 50131-3, stopień 2.

Najważniejsze cechy:
- centrala hybrydowa: przewodowa + system bezprzewodowy Aero,
- wbudowany moduł WIFI, opcja przewodowa LAN poprzez ekspander EXP-LAN,
- zaawansowane funkcje logiczne i programowe przekaźniki czasowe, LogicProcessor,
- programowanie lokalne USB/WIFI/ETH lub zdalne przez serwer RopamBridge (GPRS lub IP),
- funkcje automatyki budynkowej i sterowanie poprzez aplikację mobilną RopamNeo, SMS, DTMF, CLIP (KeyGSM),
- wygodne rozłączne złącza zaciskowe, pogrupowane wg portów,
- możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez kabel USB lub WiFi,
- obsługa czujników temperatury i wilgotności / funkcja Termostatu Pokojowego.

Czujka dualna Swan 1000 Crow

Dualna czujka alarmowa SWAN 1000 Crow zapewnia ochronę przed intruzami na bazie detektora podczerwieni PIR i czujnika mikrofalowego MW (efekt Dopplera). Zastosowanie technologii mikroprocesorowej, opartej na przetwarzaniu sygnału w specjalizowanym układzie ASIC eliminuje alarmy powodowane przez zwierzęta 15/25kg. Czujka alarmowa SWAN 1000 Crow to idealne rozwiązanie do stosowania w pomieszczeniach, w których temperatura podlega szybkim zmianom. Mogą to być na przykład kotłownie, kuchnie, pomieszczenia z kominkiem. Dobrze sprawdza się również w garażach i pomieszczeniach magazynowych.

Skrzynka mulimedialna SDOM-P-1

Podtynkowa, teletechniczna obudowa mieszkaniowa (multimedialna) SDOM-P-1 umożliwia integrację elementów sieci komputerowej, telefonicznej, telewizyjnej (RTV i SAT), światłowodowej oraz innych instalacji teletechnicznych w budynkach użyteczności publicznej i budynków zamieszkania zbiorowego. Obudowa SDOM-P-1 została przygotowana w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012r (Dz. U. Z 2012 r.) Zgodnie z tym dokumentem Teletechniczna Obudowa Mieszkaniowa musi być montowana w budynkach użyteczności publicznej i budynkach zamieszkania zbiorowego.

Elektrozamki szafkowe

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozamków szafkowych. Elektrozamki serii ZS są przeznaczone do montażu w szafkach i szufladach biurowych, na basenach, centrach SPA i innych obiektach sportowych. Elektrozamki PU są uniwersalnym rozwiązaniem do mebli, szaf, szafek i szuflad wymagających kontroli dostępu. Ze wzgledu na obudowę z wysokiej jakości tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym mogą być z powodzeniem stosowane w szatniach basenowych, sportowych oraz szafkach pracowniczych. Elektrozamki CBL polecane są do mebli, szaf i szafek drewnianych i metalowych. Mogą być stosowane do szaf i szuflad meblowych, szaf serwerowych, basenowych i szafek pracowniczych.

Switche Pulsar

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroką gamę całą gamę switchy firmy Pulsar, które realizują funkcję PoE, w tym switche typu desktop, switche w obudowach hermetycznych oraz switche w obudowach rackowych 19-calowych. Mamy też switche buforowe, które zapewniają zasilanie w przypadku zaniku napięcia sieciowego. Technologia PoE zapewnia połączenie sieciowe oraz eliminuje potrzebę doprowadzania oddzielnego kabla zasilającego do każdego urządzania. Switche PoE doskonale nadają się do zasilania kamer telewizyjnych IP. W ten sposób mogą być zasilane również inne urządzenia sieciowe, które korzystają technologii PoE, w tym np. telefon IP, access point czy router.

Czujka alarmowa EDS-2000 Crow

Czujka alarmowa EDS-2000 Crow ma wbudowany detektor podczerwieni oraz detektor mikrofalowy i jest przeznaczona do stosowania na zewnątrz i przy trudnych warunkach otoczenia. Może pracować w większości surowych i ekstremalnych warunków klimatycznych, jak również z odpornością na zwierzęta. Wysoką niezawodność tej czujki osiągnięto poprzez połączenie obu technologii (PIR + MW) z wysoce zaawansowanym technicznie oprogramowaniem, co praktycznie do zera eliminuje fałszywe alarmy. Jest to optymalne połączenie optyki i zaawansowanej techniki mikrofalowej wewnątrz stylizowanej, sztywnej obudowy.

Domofony cyfrowe Elfon

W naszej ofercie znajdą Państwo cyfrowe systemy domofonowe polskiej firmy Elfon. Panele Optima 255 i 255R są doskonałym rozwiązaniem w przypadku instalacji domofonowych z jednym wejściem. System może obsłużyć do 255 użytkowników, wersja 255R wyposażona jest w czytnik RFID umożliwiający otwieranie wejścia za pomocą breloków zbliżeniowych. Panele serii OPTIMA SL255 umożliwiają budowę systemów wielowejściowych. Ustawienia fabryczne umożliwiają uruchomienie systemu bez konieczności konfiguracji panelu, jednocześnie szerokie możliwości konfiguracyjne umożliwiają dostosowanie panelu do potrzeb niemal każdej instalacji.

Szafka rackowa 540x540x180

Oferujemy szeroką gamę szaf rackowych. Szczególnej uwadze polecamy szafę wiszącą 540x540x180, która umożliwia montaż urządzeń 19'' w pionie i/lub poziomie. Dzięki temu można z powodzeniem montować urządzenia rackowe w pomieszczeniach, gdzie jest mało miejsca.

Złącza IEC, F i BNC

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroką ofertę złączy współosiowych. Mamy złącza antenowe IEC, F oraz BNC. Są wśród nich złącza nakręcane, zaciskane i kompresyjne. Są też różnego rodzaju przejścia (adaptery). Wszystkie przedstawione złącza mamy na bieżąco w naszym magazynie! W naszej ofercie są także różnego rodzaju zaciskarki.

SKD RACS 4 Roger

System kontroli dostępu RACS 4 Roger to sieciowy system kontroli dostępu. System jest dedykowany do małych oraz średnich instalacji kontroli dostępu. Może obsługiwać do 1000 kontrolerów oraz do 4000 użytkowników (zaawansowane kontrolery serii PRxx2) lub do 1000 użytkowników (standardowe kontrolery serii PRxx1). RACS 4 może zostać podzielony na osobne gałęzie zwane podsystemami kontroli dostępu. System jest zarządzany z poziomu bezpłatnego oprogramowania PR Master za pośrednictwem portów szeregowych (COM lub USB) lub poprzez sieć komputerową (WAN/LAN).

Bramki obrotowe Came

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju furtki i bramki obrotowe do kontroli ruchu pieszego. Znajdują one zastosowanie w obiektach takich jak pływalnie, ośrodki sportowe, centra SPA, punkty sprzedaży, wyjścia bezpieczeństwa, zakłady pracy, centra handlowe i supermarkety. Bramki Guardian mogą być stosowane w portach lotniczych, portach morskich, w dużych zakładach, na dworcach kolejowych, na dworcach kolejowych i stacjach podziemnej kolejki oraz stadionach sportowych.
Poniżej przedstawiamy wybrane produkty firmy Came.

Elektrozaczepy Bira i Hartte

W ofercie AVAL znajdą Państwo całą gamę elektrozaczepów. Oferujemy elektrozaczepy symetryczne i niesymetryczne, mamy też elektrozaczepy do drzwi przeciwpożarowych. Bazujemy przede wszystkim na renomowanej, polskiej firmie BIRA, z którą współpracujemy od dwudziestu kilku lat. Urządzenia tego producenta charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i bardzo wysoką niezawodnością. Poniżej przedstawiamy elektrozaczepy BIRA i Hartte. Szczególnej uwadze polecamy elektrozaczep XS12U-B 12VAC/DC ze wzmocnioną sprzężyną przeznaczony do drzwi prężących. W naszej ofercie są również elektrozaczepy JiS, MCM i Scot.

Kontaktrony Alarmtech

W ofercie AVAL znajdą Państwo czujki kontaktronowe renomowanej firmy Alarmtech służące do zabezpieczania drzwi, bram i okien przed niepowołanym otwarciem. Mogą też służyć do monitorowania innych rozwiernych rozwiązań technicznych. Szeroki asortyment akcesoriów umożliwia stosowanie kontaktronów na niemal każdej powierzchni i w każdych warunkach. Budowa wielu kontaktronów umożliwia ich stosowanie ich w trudno dostępnych miejscach, w tym na przykład w wąskich szczelinach. Urządzenia te cechują się najwyższą jakością i niezawodnością. O jakości świadczą liczne certyfikaty. Poniżej przedstawiamy najnowsze produkty!

Puszki, mufy z żelem RayTech

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju puszek elektroinstalacyjnych. Mamy też puszki i mufy hermetyczne wypełnione żelem przeznaczone do łączenia przewodów elektrycznych, telefonicznych, sygnałowych, antenowych. Puszki te mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach o dużym zawilgoceniu oraz pod ziemią. Puszki można montować zarówno w położeniu poziomym, jak i pionowym - nie ma niebezpieczeństwa wypłynięcia żelu. Podobnie rzecz się ma i z mufami. Oferujemy również żel uszczelniający do zabezpieczania miejsc narażonych na zalanie przed wnikaniem wody. Z kolei guma GEL-GUM-500 RayTech jest przeznaczona do zalewania połączeń elektrycznych umieszczonych w puszkach łączeniowych. Produkt jest dedykowany do zabezpieczania połączeń elektrycznych przed wnikaniem wilgoci. Preparat dzięki swojej konsystencji łączy najważniejsze cechy żelu oraz gumy. Produkt zapewnia izolację elektryczną oraz wysoki stopień ochrony przed wnikaniem wody do wnętrza uszczelnionego pojemnika. Mamy również kauczuk w formie pasty SKY-PLAST-250 RayTech, który jest przeznaczony do wykonywania uszczelnień miejscowych. Kauczuk może być stosowany zamiast taśmy izolacyjnej lub w miejscach, gdzie zastosowanie klasycznego żelu, lub kauczukowej gumy w formie płynnej jest znacznie utrudnione. Ze względu na konsystencję masy przed utwardzeniem (zbliżona do plasteliny), można wykonać z niej niewielkie elementy gumowe, jak uszczelki, nóżki czy podkładki.

Wideodomofony Vidos

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroką gamę wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami. Oferujemy wiele modułów dodatkowych umożliwiających podłączenie systemu do sieci telefonicznej, komputerowej czy sterowanie innymi urządzeniami, np. bramą automatyczną czy oświetleniem. Możliwe jest też podłączenie kamer zewnętrznych.

Sprzęt monitoringu IP HQVISION

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju kamer telewizyjnych kopułkowych, tubowych i szybkoobrotowych IP i rejestratorów HQVISION. Kamery są wyposażone w szereg funkcji obróbki sygnału, zmniejszających szumy i podnoszących jakość obrazu. Wiele kamer ma zaawansowane funkcje analizy obrazu: przekroczenie linii, detekcja intruza, pojawienia się / zniknięcia obiektu, detekcja twarzy. Niektóre kamery szybkoobrotowe są wyposażone w funkcję Auto-Tracking, która umożliwia automatyczne śledzenie obiektów znajdących się w polu widzenia. Kamera automatycznie obraca się podążając za ruchem wykrytego obiektu, co zwiększa skuteczność obserwacji.
Dzięki rozbudowanym funkcjom sieciowym kamery mogą pracować w dowolnej sieci TCP/IP. Dodatkowo jest możliwość wysyłania wiadomości e-mail oraz wysyłania nagrań na serwer NAS i zdjęć na serwer FTP. Dostęp przez sieć internetową może być realizowany poprzez przeglądarkę internetową lub dedykowany program, a także z platform mobilnych z wykorzystaniem specjalnych aplikacji. Kamery są też wyposażane w gniazdo kart pamięci microSD/SDHC/SDXC.


Czujki Crow

W naszej ofercie znajdą Państwo czujki alarmowe uznanego producenta Crow. Są wśród nich zarówno czujki ruchu PIR, jak i dualne oraz wibracyjne. Czujka Swan Quad Crow bazuje na nowoczesnej Quad Linear Imaging Technology do wyostrzenia analizy wymiarów ciała i oraz różnic od tła i zwierząt. Czujka sufitowa TLC-360 jest wyposażona w przetwornik Quad i zapewnia skuteczną pracę w trudnych warunkach. Z kolei czujka SRX-360X ma dodatkowo detektor mikrofalowy. Nowoczesne czujki Neo Pir-AM i Neo DT-AM Crow spełniają wymagania Grade 3. Mamy też wysokiej jakości czujki przeznaczone do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Czujka D&D Crow za pomocą podwójnej optyki tworzy w swej pamięci trójwymiarowy obraz otoczenia. Obraz ten jest stale analizowany i aktualizowany. Zapewnia to niezawodne wykrywanie ruchu intruzów. Czujki serii EDS zostały zaprojektowane do pracy w surowych i ekstremalnych warunkach otoczenia.

Gniazda antenowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór gniazd antenowych przeznaczonych do stosowania w instalacjach indywidualnych i zbiorowych przeznaczonych zarówno do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, jak i telewizji satelitarnej. Oferowane przez nas towary pochodzą od renomowanych producentów, w tym Televes i Axing. Mają wszystkie niezbędne certyfikaty wymagane w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Wideodomofony IP Commax

W ofercie AVAL znajdą Państwo różnego rodzaju systemy wideodomofonowe. Jest wśród nich zaawansowany system CIOT wideodomofonów IP firmy Commax. Na bazie tych urządzeń można zbudować zarówno system jednoabonentowy, jak i rozległy system wieloabonentowy. Oprócz klasycznych funkcji wideodomofonowych system oferuje funkcję interkomu pomiędzy użytkownikami systemu (na poziomie jednego lokalu, pomiędzy lokatorami) wraz z funkcją wideo (wideointerkom). Możliwa jest również komunikacja audio/wideo ze stacją portierską. Monitory umożliwiają podgląd obrazu z kamer CCTV, możliwe jest również przekierowanie rozmów na telefony Android / iPhone. Są dedykowane aplikacje do obsługi paneli wejściowych, kamer CCTV, połączeń oraz aplikacje użytkowe (przeglądarka Internet, kalkulator, zegar).

Głośniki systemów nagłośnienia PA ITC

Oferujemy szeroką gamę urządzeń do radiowęzłów i systemów nagłośnieniowych Public Address firmy ITC. W naszej ofercie znajdą Państwo sprawdzone przez lata urządzenia do budowy małych systemów nagłośnieniowych w domu, biurze i gabinecie lekarskim oraz dużych systemów nagłośnieniowych z radiowęzłami do szkół, zakładów pracy i dużych sklepów. Poniżej przedstawiamy wybrane głośniki. Mamy szeroką ofertę głośników sufitowych, w tym głośniki zabudowane i wodoodporne. Głośniki sufitowe nie muszą być okrągłe - mamy kwadratowe. Przykładem jest T-582 ITC z wbudowanym transformatorem wieloodczepowym 15/7,5/3,75/1,87W dla 100V. Jest to w zasadzie zestaw dwudrożny, w którym głośnik wysokotonowy został zamontowany w osi głośnika średnio-niskotonowego. Szczególną uwagę można zwrócić również na głośnik sufitowy wodoodporny T-104GK ITC. Doskonale nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza. Mamy też ładne głośniki naścienne i kolumny głośnikowe. Ofertę uzupełniają tuby głośnikowe oraz projektory dźwiękowe. Tutaj jako przykład można podać projektor dźwiękowy T-770A ITC z wysokiej jakości obudową wykonaną ze stopu aluminium. Duża odporność na czynniki atmosferyczne umożliwia pracę na zewnątrz.

Moduły przekaźnikowe

W ofercie AVAL znajdą Państwo różnego rodzaju moduły przekaźnikowe. Są one często stosowane w systemach alarmowych, systemów kontroli dostępu oraz systemów domofonowych i wideodomofonowych do realizacji dodatkowych funkcji lub do sterowania zewnętrznymi urządzeniami o dużym poborze prądu. Często moduły zapewniają separację galwaniczną sygnału wyzwalania i źródeł zasilania odbiorników. Moduły czasowe umożliwiają realizację wielu funkcji opartych na opóźnianiu bądź przedłużaniu czasu zadziałania. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane produkty.

Przyciski wyjścia

W systemach domofonowych i wideodomofonowych oraz systemach kontroli dostępu często potrzebne są lub wręcz wymagane przyciski wyjścia.
Oferujemy różnego rodzaju przyciski wyjścia i przyciski wyjścia awaryjnego wraz z osprzętem instalacyjnym. Szczególną uwagę można zwrócić na resetowalny przycisk wyjścia awaryjnego typu ''Naciśnij mocno'' FP2 GR CQR. Przycisk wyjścia awaryjnego FP2 GR CQR jest umieszczony w obudowie z ABS w kolorze zielonym i działa bez zbicia szybki. Przycisk jest wykonany z poliwęglanu. Ciekawy jest również metalowy przycisk zwalniający drzwi BT-4 Scot przeznaczony do montażu natynkowego. Występuje również w wersji podświetlanej BT-4N Scot. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Centrale nagłośnienia i wzmacniacze ITC

W każdym systemie nagłośnienia Public Address muszą znaleźć się źródła sygnałów oraz wzmacniacze miksujące i wzmacniacze mocy. Często spotyka się urządzenia łączące te funkcje. Są to tzw. centrale nagłośnienia, które najczęściej mają wbudowany tuner radiowy AM/AM oraz odtwarzacz MP3. Takie urządzenia dają możliwość stworzenia wielostronnego i prawie bezobsługowego systemu nagłośnienia. Są wśród nich i takie z odbiornikiem Bluetooth, które umożliwiają współpracę z urządzeniami mobilnymi. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych urządzeń renomowanej firmy ITC PA. W naszej ofercie są również różnego rodzaju mikrofony oraz szeroki wybór głośników do najróżniejszych zastosowań.

Domofony cyfrowe ACO

W naszej ofercie znajdą Państwo cyfrowe systemy domofonowe polskiej firmy ACO. Dedykowane do budownictwa wielorodzinnego systemy CDN charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością oraz solidnym wykonaniem. Mają szeroki możliwości konfiguracyjne, dzięki czemu można na ich bazie tworzyć systemy dopasowane do najróżniejszych inwestycji i wymagań inwestorów. Centrala domofonowa CDNP6 jest wyposażona w podgrzewany wyświetlacz, ma odporną klawiaturę ze stali nierdzewnej oraz aluminiową obudowę. W ofercie jest wiele modułów rozszerzających możliwości tej centrali o dodatkowe funkcje. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane urządzenia.

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy przeciwpożarowe Hartte i JiS przeznaczone do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych o odporności ogniowej EI60 i EI120 zgodnie z rozporządzeniem CPR 305/2011 oraz zharmonizowaną normą dla elektrozaczepów 14846. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe, niskoprądowe i rewersyjne. Oferujemy urządzenia w różnych wersjach napięcia zasilania, w tym 12Vac/dc, 12Vdc, 24Vac/dc i 24Vdc. Elektrozaczep 1810F JiS może być zasilany napięciem z zakresu 12-24Vac/dc.
Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

System alarmowy Elmes

Centrale CB32B i CB32G Elmes przeznaczone są do stosowania w instalacjach systemów alarmowych. Współpracują z bezprzewodowymi detektorami i pilotami Elmes. Centrale obsługują do 16 użytkowników systemu i do 32 detektorów bezprzewodowych, z możliwością definiowania ich nazw. Mają 2 wejścia parametryczne do podłączenia dowolnych detektorów przewodowych oraz 3 wyjścia o programowanym przeznaczeniu do łączenia zewnętrznych urządzeń sygnalizacji akustycznej i optycznej. Wersja CB32G centrali jest wyposażona w moduł GSM i wewnętrzną antenę, wersja CB32GS ma moduł GSM i przykręcaną antenę zewnętrzną. Centrale występują w wersjach z różnymi kolorami podświetlenia.
Centrala alarmowa przewodowo-bezprzewodowa CBP32 Elmes obsługuje do 16 użytkowników, do 6 detektorów przewodowych i do 32 detektorów bezprzewodowych. Ma 8 wyjść o programowanym przeznaczeniu, z czego 2 są wyjściami wysokoprądowymi, a 6 to wyjścia typu OC.
Ofertę uzupełniają różnego rodzaju detektory bezprzewodowe, w tym czujka ruchu, czujka dymu, czujka zbicia szyby oraz kontaktronowe detektory otwarcia i zamknięcia. W ofercie jest też klawiatura bezprzewodowa oraz bezprzewodowy sygnalizator.

Sejfy Konsmetal

Sejf domowy jest przeznaczony nie tylko do przechowywania i zabezpieczania pieniędzy czy biżuterii, istotnie ułatwia utrzymanie porządku w domu chociażby w przypadku ważnych dokumentów. Podobnie ma się rzecz w przypadku dokumentów firmowych. Chcesz chronić najważniejsze dokumenty? Inwestycja w sejf biurowy zabezpieczy poufne firmowe dokumenty przed niepowołanym dostępem.
Sejfy na broń służą do właściwego zabezpieczenia i przechowywania broni. Jest to zarówno obowiązek ustawowy, jak i podstawowa zasada bezpieczeństwa. Stosowanie się do tych zasad uchroni przed problemami związanymi z niepowołanym dostępem do broni. W przypadku osób, które nie mają miejsca na klasyczny sejf na broń długą alternatywą może być szuflada może być zamontowana pod łóżkiem lub w szafie szuflada na broń. Jest to bardzo praktyczne i dyskretne rozwiązanie.
Oferujemy również sejfy wrzutowe do zabezpieczenia deponowanej gotówki w sejfie. Sejfy kasjerskie to z kolei idealne rozwiązania na stanowiskach kasjerskich wszędzie tam, gdzie należy zabezpieczyć gotówkę, z którą pracują kasjerzy przy bieżącej obsłudze klientów. Sejf podzielony jest na dwie części zamykane niezależnie: szufladę do bieżącej obsługi i część depozytową.

Osprzęt teleinformatyczny kat.6

W naszej ofercie znajdą Państwo osprzęt teleinformatyczny, w tym kategorii 6. Mamy wtyki modularne ekranowane i nieekranowane oraz moduły keystone. Sprzedajemy różnego rodzaju gniazda komputerowe do sieci teleinformatycznych - pojedyncze i podwójne, ekranowane i nieekranowane. W naszej ofercie są również kable teleinformatyczne kategorii 5 i 6.

Domofony cyfrowe Basic Urmet

Od kilku lat w budownictwie wielorodzinnym stosuje się w zasadzie tylko cyfrowe systemy domofonowe. Polecamy sprawdzone i niezawodne systemy cyfrowe Basic i Matibus SE z szeroką gamą nowoczesnych unifonów firmy Urmet Miwi. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia systemu Basic. Wśród oferowanych przez nas bramofonów cyfrowych mamy panele z czytnikami pastylek Dallas i czytnikami kart zbliżeniowych. Dzięki temu lokator może otworzyć drzwi bez konieczności stosowania klucza czy wprowadzania kodu. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania. Mamy też szeroki wybór unifonów.

Miernik H30 Flex Televes

H30 Flex Televes to poręczny miernik wielostandardowy dla instalatorów różnego rodzaju instalacji antenowych. Jest wyposażony we wszystkie funkcje niezbędne do instalacji i konserwacji systemów telewizyjnych w pasmie satelitarnym (DVB-S/S2) oraz naziemnym (analogowe i DVB-T). Opcjonalnie może być rozszerzony do DVB-T2 i DVB-C (poprzez zakup licencji). Jest to małe i lekkie urządzenie z intuicyjnym menu. Wszystkie pomiary są wykonywane za pomocą tylko jednego przycisku. Miernik zapewnia cyfrową obróbkę sygnału w czasie rzeczywistym, co gwarantuje wykonanie szybkich i precyzyjnych pomiarów podczas prac instalatorskich.

Szafki multimedialne Pulsar

W naszej ofercie znajdą Państwo teletechniczne skrzynki mieszkaniowe (szafki multimedialne) zarówno przeznaczone do montażu podtynkowego, jak i do montażu natynkowego. Są wśród nich skrzynki zamykane na zamek i zamykane na zatrzask. Wszystkie one odpowiadają wymaganiom Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2012r (Dz. U. Z 2012r.). Zgodnie z tym Rozporządzeniem teletechniczna obudowa mieszkaniowa musi być montowana w budynkach użyteczności publicznej i budynkach zamieszkania zbiorowego.
Teletechniczne obudowy mieszkaniowe serii AWO800 PULSAR zapewniają możliwość prostego (bez wymiany infrastruktury okablowania) przyłączenia przedsiębiorców telekomunikacyjnych do instalacji telekomunikacyjnej budynku na zasadzie równego dostępu.

Sejfy Konsmetal

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju sejfy renomowanej polskiej firmy Konsmetal. Oprócz najpopularniejszych sejfów z rodziny Koliber mamy także sejfy ścienne do wbudowania, sejfy lekkie, meblowe, gabinetowe, sejfy na broń oraz kasy pancerne. Jest też dosyć szeroka oferta wyposażenia dodatkowego.
Poniżej przedstawiamy wybrane produkty.

Moduły przekaźnikowe i osłony Commax

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką ofertę wideodomofonów renomowanej firmy Commax. Oprócz kamer i monitorów wideodomofonowych oferujemy różnego rodzaju moduły rozszerzeniowe. Zwiększają one funkcjonalność systemu wideodomofonowego. Może to być np. sterowanie oświetleniem, sterowanie automatyką bramową, funkcja wideo dzwonka, zwiększenie liczby wejść obsługiwanych przez monitory itp. W naszej ofercie są też osłony bramofonów zapewniające dodatkową ochronę.

Testery LAN

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką ofertę testerów okablowania LAN. Są wśród nich proste testery okablowania i szukacze par przewodów oraz urządzenia do kompleksowych testów okablowania sieciowego. Są wśród nich np. urządzenia z piórem świetlnym i testerem ping. Mamy bogaty asortyment urządzeń o szerokim spektrym możliwości dostosowanych cenowo do najróżniejszych potrzeb.

Systemy konferencyjne

W naszej ofercie znajdą Państwo systemy konferencyjne renomowanej firmy ITC Audio. Oferujemy system przewodowy TS-0600 i bezprzewodowy TH-0500 z transmisją sygnałów audio w podczerwieni i sygnałów sterujących w zakresie UHF. System ten charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek połączeń przewodowych pomiędzy pulpitami a centrala systemu. Oferujemy również bezprzewodowy system konferencyjny TH-590 pracujący w zakresie UHF. Może być on integrowany z systemami nagłośnienia, tłumaczeń symultanicznych oraz z kamerami szybkoobrotowymi.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również system TS-W100 z nowoczesną technologią bezprzewodową WiFi oraz technologią sieci przewodowych LAN. Kombinacja ta umożliwia uzyskanie w pełni cyfrowego systemu konferencyjnego z możliwością pracy bezprzewodowej, przewodowej oraz w kombinacji obu tych technologii. Urządzenia ITC cechują się wysoką jakością wykonania i ciekawą stylistyką.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Zasilacze buforowe 12V i 24V

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór zasilaczy buforowych zarówno na napięcie 12V, jak i 24V. Oferujemy urządzenia renomowanych polskich producentów, w tym firm Pulsar, Satel i Roger. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia do nieprzerwanego zasilania urządzeń wymagających stabilizowanego napięcia 12Vdc i 24Vdc.
W naszej ofercie mamy również zasilacze awaryjne UPS 230V renomowanej firmy EVER.

Sprzęt TV-SAT Televes i nie tylko

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroką ofertę urządzeń do budowy antenowych instalacji satelitarnych. Sprzedajmey anteny satelitarne z osprzętem montażowym, wszelkiego rodzaju konwertery i multiswitche. Mamy też rozgałęźniki i gniazda antenowe. Poniżej przedstawiamy przede wszystkim urządzenia firmy Televes, które charakteryzują się najwyższą jakością.
Oferujemy również wszelki sprzęt do odbioru programów naziemnych radiowych i telewizyjnych.

Polecamy

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno szafy rack 19-calowe wiszące, jak i stojące przydatne do instalowania urządzeń telekomunikacyjnych, teleinformatycznych LAN, telewizji przemysłowej CCTV i IP, systemów nagłośnieniowych Public Address, systemów kontroli dostępu, lokalnych sieci komputerowych itp. Część szaf jest przeznaczona do samodzielnego złożenia. Dzięki temu łatwiejszy jest ich transport. Oferujemy również różnego rodzaju akcesoria do szaf rackowych 19-calowych, w tym półki, szuflady, obudowy oraz organizatory kabli i zaślepki.
Poniżej przedstawiamy wybrane produkty polskiej firmy Pulsar.

Akcesoria do szaf rackowych

W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę szaf rackowych 19-calowych wiszących i stojących. Oferujemy również różnego rodzaju akcesoria do szaf. Są wśród nich półki stałe i wysuwane oraz półki wzmocnione i półki pod klawiatury. Mamy wentylatory pojedyncze i podwójne oraz różnego rodzaju panele wentylatorowe (rackowe i sufitowe), organizatory kabli poziome (z uchwytami, z przepustami szczotkowymi i grzebieniowe) oraz organizatory pionowe. Oferujemy listwy zasilające z różną liczbą gniazdek (od 5 do 9). W naszej ofercie są także szuflady i obudowy rackowe przeznaczone do montowania i przechowywania dodatkowych elementów i urządzeń w szafach rackowych. Sprzedajemy także panele dystrybucyjne napięć oraz różnego rodzaju patch panele.

Urządzenia Turbo HD z zasilaniem PoC HQVISION

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń Turbo HD marki HQVISION, w tym wiele kamer kopułkowych i tubowych. Przedstawione poniżej kamery mają wbudowany nowoczesny przetwornik CMOS Darkfighter. Zastosowana w nim technologia Darkfighter zapewnia bardzo wyraźny obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu kamera doskonale sobie radzi w zupełnej ciemności. Mamy też kamery szybkoobrotowe. Poniżej przedstawiamy wybrane kamery i rejestratory z zasilaniem po kablu (PoC). Technologia PoC umożliwia zasilanie kamer po jednym kablu sygnałowym z gniazda BNC rejestratora. Ułatwia to i przyspiesza instalację systemu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy, gdyż kamery zasilane są bezpośrednio z rejestratora.

Hybrydowa centrala alarmowa NeoGSM Ropam

Centrala alarmowa NeoGSM-IP Ropam wraz z urządzeniami peryferyjnymi to rozwiązanie integrujące elektroniczny system hybrydowej sygnalizacji włamania i automatykę domową. Centrala alarmowa może współpracować zarówno z urządzeniami przewodowymi, jak i bezprzewodowymi. Wbudowany komunikator GSM oraz moduł WI-FI pozwalają na zdalną kontrolę i sterowanie systemem. Zaimplementowany LogicProcessor zapewnia zaawansowane funkcje logiczne, funkcje arytmetyczne, liczniki, przekaźniki czasowe. Centrala ma wiele unikalnych funkcji w porównaniu do konkurencyjnych produktów i jest bardzo funkcjonalnym systemem. Dzięki modułowej konstrukcji system ten może być rozbudowany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb użytkownika. Konstrukcja i funkcje są zgodne z wymaganiami normy PN-EN 50131-3, stopień 2.

Anteny RTV Televes

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroką ofertę urządzeń do budowy antenowych instalacji indywidualnych i zbiorowych. Poniżej przedstawiamy wybrane anteny i urządzenia renomowanej firmy Televes, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem. Urządzenia tego producenta charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością.
Oferujemy również sprzęt do odbioru programów satelitarnych.

Elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne) Hartte

Coraz poważniejszą alternatywą dla elektrozaczepów stają się zwory elektromagnetyczne (elektromagnesy do drzwi). Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w systemach kontroli dostępu, chociaż mogą być też stosowane w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych.
W naszej ofercie znajdują się zwory do montażu nawierzchniowego i wpuszczanego, do stosowania wewnątrz pomieszczeń i do pracy na zewnątrz. Oprócz tego mamy różnego rodzaju uchwyty umożliwiające montaż elektromagnesów przy różnego rodzaju drzwiach. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia Hartte. Cechują się one wysoką jakością wykonania i ogromną niezawodnością. Całą ofertę elektromagnesów mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Polecamy

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór multimetrów cyfrowych. Są wśród nich klasyczne multimetry z ręczną zmianą zakresów i ze zmianą automatyczną. Oferujemy mierniki z bargrafem i z obsługą dotykową. Sprzedajemy również mierniki specjalistyczne, w tym do pomiarów instalacji antenowych, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju testery do lokalnych sieci teleinformatycznych. Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką niezawodnością.

Systemy alarmowe Ropam

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju centrale alarmowe, w tym centrale NeoGSM-IP i OptimaGSM z panelami dotykowymi oraz moduły powiadamiania i sterowania polskiej firmy Ropam.
W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Switche PoE do kamer telewizyjnych

Technologia PoE zapewnia połączenie sieciowe oraz eliminuje potrzebę doprowadzania oddzielnego kabla zasilającego do każdego urządzania. Switche PoE doskonale nadają się do zasilania kamer telewizyjnych IP. W ten sposób mogą być zasilane również inne urządzenia sieciowe, które korzystają technologii PoE, w tym np. telefon IP, access point czy router.
W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę switchy firmy Pulsar, które realizują funkcję PoE, w tym switche typu desktop, switche w obudowach hermetycznych oraz switche w obudowach rackowych 19-calowych. Mamy też switche buforowe, które zapewniają zasilanie w przypadku zaniku napięcia sieciowego.

Maszty i uchwyty antenowe

Nie da się odebrać programów telewizyjnych bez anteny. A antenę trzeba jakoś zamontować. W naszej ofercie mamy wiele masztów i uchwytów antenowych przystosowanych do montażu anten w najróżniejszych warunkach. Oferujemy maszty rurowe, uchwyty balkonowe i ścienne. Poniżej przedstawiamy wybrane produkty.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Multiswitche satelitarne Televes

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej. Wśród nich są multiswitche pięcio- i dziewięciowejściowe. Są także odgałęźniki i rozgałęźniki satelitarne oraz wzmacniacze. Urządzenia te umożliwiają budowę małych i dużych instalacji antenowych przeznaczonych do odbioru TV-SAT, w tym antenowych instalacji zbiorowych spełniających wymogi obowiązującego prawa. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Narzędzia światłowodowe

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju narzędzia do obróbki i testowania światłowodów. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia, w tym testery okablowania z wbudowanym piórem świetlnym, pióra świetlne, mierniki mocy optycznej, spawarkę światłowodową, ściągacz izolacji do światłowodów i identyfikator ruchu optycznego.

Wideodomofony Vidos

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami. Oferujemy wiele modułów dodatkowych umożliwiających podłączenie systemu do sieci telefonicznej, komputerowej czy sterowanie innymi urządzeniami, np. bramą automatyczną czy oświetleniem. Możliwe jest też podłączenie kamer zewnętrznych.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy przeciwpożarowe Hartte i JiS przeznaczone do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych o odporności ogniowej EI60 i EI120 zgodnie z rozporządzeniem CPR 305/2011 oraz zharmonizowaną normą dla elektrozaczepów 14846. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe, niskoprądowe i rewersyjne. Oferujemy urządzenia w różnych wersjach napięcia zasilania. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Szafy rackowe

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno szafy rack 19'' wiszące, jak i stojące przydatne do instalowania urządzeń telekomunikacyjnych, teleinformatycznych LAN, telewizji przemysłowej CCTV, systemów nagłośnieniowych PA, systemów kontroli dostępu, lokalnych sieci komputerowych itp. Część szaf jest przeznaczona do samodzielnego złożenia. Dzięki temu łatwiejszy jest ich transport.
Oferujemy również patch panele i patch cordy w różnych kolorach i różnych długościach (0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 3,0; 5,0; 10,0 i 15,0m).

Przyciski wyjścia

W systemach domofonowych i wideodomofonowych oraz systemach kontroli dostępu często potrzebne są lub wręcz wymagane przyciski wyjścia.
Oferujemy różnego rodzaju przyciski wyjścia i przyciski wyjścia awaryjnego wraz z osprzętem instalacyjnym. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Rygle elektromagnetyczne trzpieniowe

Coraz popularniejsze stają się rygle elektromagnetyczne trzpieniowe. Znajdują one zastosowanie zarówno w systemach kontroli dostępu, jak i w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Stają się znaczącą alternatywą dla elektrozaczepów. Czasami są też ich uzupełnieniem w przejściach wymagających dodatkowego zabezpieczenia elektromechanicznego.
Oferujemy rygle wpuszczane i do montażu nawierzchniowego. Oprócz tego mamy uchwyty do drzwi szklanych. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę rygli elektromagnetycznych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Kontaktrony Alarmtech

Oferujemy różnego rodzaju czujki kontaktronowe renomowanej firmy Alarmtech służące do zabezpieczania drzwi, bram i okien przed niepowołanym otwarciem. Mogą też służyć do monitorowania innych rozwiernych rozwiązań technicznych. Szeroki asortyment akcesoriów umożliwia stosowanie kontaktronów na niemal każdej powierzchni i w każdych warunkach. Budowa wielu kontaktronów umożliwia ich stosowanie ich w trudno dostępnych miejscach, w tym na przykład w wąskich szczelinach.
Urządzenia te cechują się najwyższą jakością i niezawodnością. O jakości świadczą liczne certyfikaty.
Poniżej przedstawiamy tylko wybrane kontaktrony. Wszystkie one są na bieżąco dostępne w naszym magazynie.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Akumulatory bezobsługowe małe

Na każdym kroku spotyka się bardzo wiele akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory mniejszej pojemności wykonane w technologii AGM. Mamy również akumulatory większe, o pojemności od 22Ah do ponad 200Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Akumulatory bezobsługowe duże

Trudno znaleźć dziedzinę techniki i życia codziennego, w której nie ma akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory większej pojemności wykonane w technologii AGM i żelowej. Mamy również akumulatory mniejsze, o pojemności od 2,2Ah do 18Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Domofony analogowe Elite Urmet

W prawie każdym domu znajduja zastosowanie różnego rodzaju systemy domofonowe. Wśród urządzeń do analogowych systemów domofonowych sprzedajemy nowoczesne i eleganckie bramofony 6025 Elite polskiej firmy Miwi Urmet. Płyty rozmówne są wykonane ze stali nierdzewnej, mają też ładne i odporne przyciski. Niewielkie wymiary sprawiają, że bramofony doskonale nadają się do montażu na słupkach ogrodzeniowych metalowych jak i murowanych. Warta szczególnej uwagi jest płyta rozmówna z czytnikiem zbliżeniowym kart/kluczy RFID oraz modułem informacyjnym.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo wybrane urządzenia. Całą ofertę systemów domofonowych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Zestawy domofonowe Urmet Miwi

Można wybierać domofony z szerokiej gamy urządzeń do budowy systemów domofonowych i wideodomofonowych. Ale są też i gotowe zestawy domofonowe. Szczególnej uwadze polecamy urządzenia z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym. Takie rozwiązanie ułatwia otwieranie furtki i drzwi bez konieczności używania klucza. Wystarczy karta zbliżeniowe (lub brelok) i drzwi są otwarte. Dla tych, któzy mają tylko instalację dzwonkową mamy zestawy domofonowe 2-przewodowe. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane produkty uznanej firmy Urmet Miwi!

Domofony cyfrowe Basic Urmet

Od kilku lat w budownictwie wielorodzinnym stosuje się w zasadzie tylko cyfrowe systemy domofonowe. Polecamy systemy cyfrowe Basic i Matibus SE z szeroką gamą nowoczesnych unifonów firmy Urmet Miwi. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia systemu Basic. Wśród oferowanych przez nas bramofonów cyfrowych mamy panele z czytnikami pastylek Dallas i czytnikami kart zbliżeniowych. Dzięki temu lokator może otworzyć drzwi bez konieczności stosowania klucza czy wprowadzania kodu. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania. Mamy też szeroki wybór unifonów.

Monitoring wizyjny Turbo HD

Turbo HD to obecnie najnowocześniejsza technologia do analogowych systemów telewizji przemysłowej (techniczna nazwa to HD-TVI). Wykorzystuje tradycyjny sposób transmisji sygnałów wizyjnych po kablach koncentrycznych oraz po skrętkach komputerowych UTP. Technologia TVI umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazu. Nie wymaga konfiguracji parametrów sieciowych, jak to jest w przypadku systemów telewizji przemysłowej IP.
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń Turbo HD marki HQVISION, w tym wiele kamer kopułkowych i tubowych. Przedstawione poniżej kamery maja wbudowany nowoczesny przetwornik CMOS Darkfighter. Zastosowana w nim technologia Darkfighter zapewnia bardzo wyraźny obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu kamera doskonale sobie radzi w zupełnej ciemności. Mamy też kamery szybkoobrotowe. Poniżej przedstawiamy wybrane kamery z zasilaniem po kablu (PoC).

Kable i przewody

Do wykonania każdej instalacji teletechnicznej potrzebne są różnego rodzaju kable i przewody. W naszej ofercie są wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne (skrętki) wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

Puszki elektroinstalacyjne OLAN

W każdej instalacji potrzebne są różnego rodzaju puszki instalacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo klasyczne puszki do rozgałęziania przewodów z wbudowanym rozgałęźnikiem lub bez. Mamy też eleganckie puszki OLAN. Te puszki są oferowane w różnych rozmiarach i kształtach. Mogą być one stosowane w różnego rodzaju instakacjach. W większych można z powodzeniem montować nieduże urządzenia elektroniczne, w tym na przykład zasilacze, sterowniki, multiswitche, rozgałęźniki itp.

Zasilacze 12V

Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez różnego rodzaju zasilaczy. Najpopularniejsze wśród nich są zasilacze stałoproądowe na napięcie 12V. Mogą być one stosowane m.in. do:
- cyfrowych rejestratorów telewizyjnych DVR i kamer telewizyjnych CCTV,
- systemów domofonowych i wideodomofonowych,
- różnego rodzaju urządzeń przenośnych,
- systemów automatyki budynkowej,
- oświetlenia LED,
- wzmacniaczy antenowych,
- zabawek i urządzeń elektronicznych wymagających napięcia stałego 12V,
- systemów alarmowych.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo tylko wybrane urządzenia.

Multimetry cyfrowe

Każdemu instalatorowi potrzebny jest miernik. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór multimetrów cyfrowych. Są wśród nich klasyczne multimetry z ręczną zmianą zakresów i ze zmianą automatyczną. Oferujemy mierniki z bargrafem i z obsługą dotykową. Sprzedajemy również mierniki specjalistyczne, w tym do pomiarów instalacji antenowych, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju testery do lokalnych sieci teleinformatycznych. Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką - sprawdzoną przez lata - niezawodnością.

Kable i przewody

Instalacje telekomunikacyjne w budynkach ciągle bazują na kablach i przewodach. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

 

Elektrozaczepy JiS i MCM

W każdym systemie domofonowym czy kontroli dostępu stosowane są elektrozaczepy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy JiS i MCM. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe i rewersyjne, w wersji podstawowej oraz z wyłącznikami i pamięcią. Szczególną uwagę należy zwrócić na na elektrozaczepy serii RF. Są to urządzenia typu radialnego. Specjalna konstrukcja mechanizmu języka ryglującego powoduje otwarcie przy minimalnym wychyleniu. Umnożliwia to montaż elektrozaczepu przy mniejszym podcięciu ościeżnicy. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Elektromagnesy do drzwi Scot

Coraz poważniejszą alternatywą dla elektrozaczepów stają się elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne). Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w systemach kontroli dostępu, chociaż mogą być też stosowane w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Oferujemy elektromagnesy do montażu nawierzchniowego i wpuszczanego, do stosowania wewnątrz pomieszczeń i do pracy w warunkach zewnętrznych. Oprócz zwór elektromagnetycznych mamy różnego rodzaju uchwyty umożliwiające montaż elektromagnesów przy różnego rodzaju drzwiach. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia Scot, które cechują się dużą, sprawdzoną przez lata, niezawodnością.

Wideodomofony Vidos

Domofony i wideodomofony to dzisiaj standard budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Poza furtką wejściową może sterować dodatkowym przekaźnikiem, np. bramą automatyczną (po dodaniu modułu sterującego B5). Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami.