Osprzęt instalacyjny

Łączniki typu Scotchlok umożliwiają łączenie przewodów bez konieczności zdejmowania izolacji i skręcania poszczególnych żył. Są przystosowane w zasadzie do wszystkich niskonapięciowych (do 100V) kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Taśmy kablowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest potrzebne szybkie łączenie kabli, przewodów, czy też rur w wiązki. Mogą to być zarówno różnego rodzaju instalacje elektrotechniczne, jak i pęczki kabli łączących urządzenia elektroniczne w domu. Dobre taśmy kablowe są odporne na typowe rozpuszczalniki, wodę morską, smary, pleśnie itp. Do stosowania na zewnątrz przeznaczone są specjalne taśmy kablowe z dodatkami uszlachetniającymi. Zwiększa się w ten sposób ich odporność na promieniowanie ultrafioletowe.

W technice elektroinstalacyjnej powsszechnie stosuje się różnego rodzaju uchwyty przewodów, które usprawniają wykonywanie instalacji. Najczęściej są to uchwyty kablowe typu FLOP z gwoździem służącym do mocowania na miękkich podłożach. Na twardych podłożach stosuje się uchwyty przystosowane do mocowania w otworach.

Łączniki Scotchlok

Łączniki Scotchlok - zastosowanie łącznikow Scotchlok,
- łącznik podwójny Scotchlok UY,
- łącznik podwójny Scotchlok UY2,
- łącznik potrójny Scotchlok UR,
- łącznik odgałęźny Scotchlok UG,
- narzędzia do łączników Scotchlok

Taśmy kablowe

Taśmy kablowe - przeznaczenie i właściwości taśm kablowych,
- konstrukcja głowicy taśmy kablowej,
- montaż taśm kablowych,
- narzędzia do zaciągania taśm kablowych

Uchwyty przewodów

Uchwyty przewodów - uchwyt z gwoździem - uchwyty przewodów UG i UGP z gwoździem,
- uchwyty przewodów UZK mocowane w otworach,
- uchwyty przewodów UZP i UZPP mocowane w otworach