AVAL - informacje ogólne o firmie

Działalność gospodarczą Spółka AVAL rozpoczęła na początku 1993 roku. Chociaż w tamtym czasie w naszej Spółce zatrudnienie znaleźli doświadczeni pracownicy, którzy od wielu lat instalowali anteny TV i domofony. Aktualnie stawiamy do dyspozycji naszych Klientów sprawdzoną, fachową i doświadczoną kadrę. Część z nich swoje pierwsze doświadczenia zdobywała przy wykonywaniu instalacji. Rozumieją więc potrzeby i problemy instalatorów. Wszystko to umożliwa nam prowadzennie doradztwa technicznego skierowanego do naszych odbiorców. W celu zapewnienia profesjonalnej obsługi nasi pracownicy biorą udział w rozlicznych szkoleniach zewnętrznych (u producentów) i wewnętrznych. Posiadamy niezbędne uprawnienia oraz dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do legalnej realizacji i obsługi systemów technicznej ochrony mienia.

Obsługujemy zarówno Klientów detalicznych, jak i firmy instalatorskie i handlowe. Oferujemy szeroki asortyment towarów w atrakcyjnych cenach. Dopasowujemy oferty do potrzeb i możliwości Klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo towary z różnych półek, ale nigdy najniższej. Pamiętamy, że niższa cena towaru oznacza niższą jakość. Dla odbiorców hurtowych (firmy instalatorskie i handlowe) oferujemy korzystne systemy rabatów i wydłużone terminy płatności. Jesteśmy elastyczni w tym zakresie. Oprócz sprzedaży stacjonarnej w naszym działe sprzedaży prowadzimy również sprzedaż wysyłkową.


Salon Anten i Elektroniki AVALAnteny radiowe i telewizyjne (TV i DVB-T), sprzęt do odbioru telewizji satelitarnej (TV-SAT), anteny zbiorowe (AIZ) i urządzenia telewizji kablowej (TVK) stały się od początku podstawą naszej działalności. Nieco później rozszerzyliśmy działalność o instalacyjny osprzęt telekomunikacyjny. Następnie wprowadziliśmy do sprzedaży bierny sprzęt sieci komputerowych (LAN). Dodatkowo oferujemy podstawowy sprzęt elektroinstalacyjny. Ponadto oferujemy systemy nagłośnieniowe (radiowęzłowe) do obiektów budowlanych. Dodatkowym działem są narzędzia ręczne (zaciskarki, obcinarki) i mierniki (w tym multimetry, mierniki DVB-T, testery LAN) oraz chemia dla elektroniki. W ramach uzupełnienia oferty posiadamy w sprzedaży różnego rodzaju baterie i akumulatorki. Tutaj też w bardzo szerokim zakresie oferujemy akumulatory bezobsługowe AGM stosowane m.in. w zasilaczach UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, centralach telefonicznych, urządzeniach automatyki, oświetleniu awaryjnym i urządzeniach mobilnych. Są to zarówno akumulatory wykonywane w tehcnologii AGM, jak i żelowe. Oferujemy również zasilacze awaryjne UPS.


Salon Zabezpieczeń AVALWkrótce po rozpoczęciu działalności zaczęliśmy sprzedawać systemy technicznej ochrony mienia. Alarmy (systemy sygnalizacji włamania i napadu - SSWIN) oraz telewizja przemysłowa (użytkowa - CCTV) są do dzisiaj bardzo istotnym elementem naszej działalności. Oczywiście domofony i wideodomofony są nadal istotnym zakresem naszej działalności, chociaż coraz częściej sprzedajemy już domofony i wideodomofony cyfrowe, zwłaszcza w budownictwie wielorodzinnym. W wielu zastosowaniach naturalną kontynuacją, czy też uzupełnieniem domofonów są coraz popularniejsze systemy kontroli dostępu (SKD, ACC), często z rejestracją czasu pracy. Obok różnego rodzaju zapór, takich jak elektrozaczepy i rygle elektromagnetyczne oraz zwory elektromagnetyczne (elektromagnesy do drzwi) niezbędnych w systemach domofonowych i wideodomofonowych oraz systemach kontroli dostępu pojawiły się w sprzedaży zamki drzwiowe i okucia. Naturalnym przedłużeniem tego asortymentu stały się różnego rodzaju bramki i tripody oraz szeroko pojęta automatyka wjazdu. Oferujemy napędy do bram dwuskrzydłowych, przesuwnych i garażowych oraz szlabany automatyczne. Duże znaczenie w sprzedaży mają akumulatory bezobsługowe stosowane w systemach alarmowych, centralach telefonicznych, UPS-ach, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach medycznych, wózkach inwalidzkich, zabawkach itp.


Na naszej witrynie internetowej mogą Państwo znaleźć rozbudowany Katalog AVAL, w którym przedstawiamy większość oferowanych przez nas towarów. Wszystkie skatalogowane towary są przyporządkowane do odpowiednich kategorii. Na stronie każdego towaru znajduje się jego opis wraz z ceną. Większość towarów ma fotografie (niektóre po kilka), wiele ma karty katalogowe i instrukcje obsługi oraz dodatkowe pliki z innymi danymi.

Dla naszych stałych Klientów cyklicznie organizujemy szkolenia i prezentacje. Przeprowadzamy od kilku do kilkunastu takich spotkań rocznie, na które przyjeżdżają przedstawiciele największych firm i wykładowcy wyższych uczelni. Dzięki tym spotkaniom nasi Klienci mogą być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi w swojej branży.

Dla naszych Klientów przygotowaliśmy Poradnik AVAL. Zapraszamy do przeczytania kilkudziesięciu artykułów na temat oferowanych przez nas produktów oraz systemów. Opracowania te powstały na bazie naszych wieloletnich doświadczeń. Większość z tych artykułów zostało opublikowanych w czasopismach branżowych. Opracowania te są skierowane w zasadzie do użytkowników końcowych i nie zawierają informacji wystarczających do samodzielnego wykonywania instalacji. Mogą one jednak w sposób istotny pomóc w rozmowach inwestora z potencjalnymi wykonawcami.


Dane rejestrowe AVAL

Data zarejestrowania: 12.01.1993r.
KRS: 0000188919 - Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy
REGON: 050155235
NIP: 542-020-93-99
Kapitał udziałowy 571.700,- zł