AVAL - polecane materiały i urządzenia

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy przeciwpożarowe Hartte i JiS przeznaczone do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych o odporności ogniowej EI60 i EI120 zgodnie z rozporządzeniem CPR 305/2011 oraz zharmonizowaną normą dla elektrozaczepów 14846. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe, niskoprądowe i rewersyjne. Oferujemy urządzenia w różnych wersjach napięcia zasilania. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Szafy rackowe

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno szafy rack 19'' wiszące, jak i stojące przydatne do instalowania urządzeń telekomunikacyjnych, teleinformatycznych LAN, telewizji przemysłowej CCTV, systemów nagłośnieniowych PA, systemów kontroli dostępu, lokalnych sieci komputerowych itp. Część szaf jest przeznaczona do samodzielnego złożenia. Dzięki temu łatwiejszy jest ich transport.
Oferujemy również patch panele i patch cordy w różnych kolorach i różnych długościach (0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 3,0; 5,0; 10,0 i 15,0m).

Przyciski wyjścia

W systemach domofonowych i wideodomofonowych oraz systemach kontroli dostępu często potrzebne są lub wręcz wymagane przyciski wyjścia.
Oferujemy różnego rodzaju przyciski wyjścia i przyciski wyjścia awaryjnego wraz z osprzętem instalacyjnym. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Rygle elektromagnetyczne trzpieniowe

Coraz popularniejsze stają się rygle elektromagnetyczne trzpieniowe. Znajdują one zastosowanie zarówno w systemach kontroli dostępu, jak i w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Stają się znaczącą alternatywą dla elektrozaczepów. Czasami są też ich uzupełnieniem w przejściach wymagających dodatkowego zabezpieczenia elektromechanicznego.
Oferujemy rygle wpuszczane i do montażu nawierzchniowego. Oprócz tego mamy uchwyty do drzwi szklanych. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę rygli elektromagnetycznych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Kontaktrony Alarmtech

Oferujemy różnego rodzaju czujki kontaktronowe renomowanej firmy Alarmtech służące do zabezpieczania drzwi, bram i okien przed niepowołanym otwarciem. Mogą też służyć do monitorowania innych rozwiernych rozwiązań technicznych. Szeroki asortyment akcesoriów umożliwia stosowanie kontaktronów na niemal każdej powierzchni i w każdych warunkach. Budowa wielu kontaktronów umożliwia ich stosowanie ich w trudno dostępnych miejscach, w tym na przykład w wąskich szczelinach.
Urządzenia te cechują się najwyższą jakością i niezawodnością. O jakości świadczą liczne certyfikaty.
Poniżej przedstawiamy tylko wybrane kontaktrony. Wszystkie one są na bieżąco dostępne w naszym magazynie.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Akumulatory bezobsługowe małe

Na każdym kroku spotyka się bardzo wiele akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory mniejszej pojemności wykonane w technologii AGM. Mamy również akumulatory większe, o pojemności od 22Ah do ponad 200Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Akumulatory bezobsługowe duże

Trudno znaleźć dziedzinę techniki i życia codziennego, w której nie ma akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory większej pojemności wykonane w technologii AGM i żelowej. Mamy również akumulatory mniejsze, o pojemności od 2,2Ah do 18Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Domofony analogowe Elite Urmet

W prawie każdym domu znajduja zastosowanie różnego rodzaju systemy domofonowe. Wśród urządzeń do analogowych systemów domofonowych sprzedajemy nowoczesne i eleganckie bramofony 6025 Elite polskiej firmy Miwi Urmet. Płyty rozmówne są wykonane ze stali nierdzewnej, mają też ładne i odporne przyciski. Niewielkie wymiary sprawiają, że bramofony doskonale nadają się do montażu na słupkach ogrodzeniowych metalowych jak i murowanych. Warta szczególnej uwagi jest płyta rozmówna z czytnikiem zbliżeniowym kart/kluczy RFID oraz modułem informacyjnym.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo wybrane urządzenia. Całą ofertę systemów domofonowych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Zestawy domofonowe Urmet Miwi

Można wybierać domofony z szerokiej gamy urządzeń do budowy systemów domofonowych i wideodomofonowych. Ale są też i gotowe zestawy domofonowe. Szczególnej uwadze polecamy urządzenia z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym. Takie rozwiązanie ułatwia otwieranie furtki i drzwi bez konieczności używania klucza. Wystarczy karta zbliżeniowe (lub brelok) i drzwi są otwarte. Dla tych, któzy mają tylko instalację dzwonkową mamy zestawy domofonowe 2-przewodowe. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane produkty uznanej firmy Urmet Miwi!

Domofony cyfrowe Basic Urmet

Od kilku lat w budownictwie wielorodzinnym stosuje się w zasadzie tylko cyfrowe systemy domofonowe. Polecamy systemy cyfrowe Basic i Matibus SE z szeroką gamą nowoczesnych unifonów firmy Urmet Miwi. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia systemu Basic. Wśród oferowanych przez nas bramofonów cyfrowych mamy panele z czytnikami pastylek Dallas i czytnikami kart zbliżeniowych. Dzięki temu lokator może otworzyć drzwi bez konieczności stosowania klucza czy wprowadzania kodu. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania. Mamy też szeroki wybór unifonów.

Monitoring wizyjny Turbo HD

Turbo HD to obecnie najnowocześniejsza technologia do analogowych systemów telewizji przemysłowej (techniczna nazwa to HD-TVI). Wykorzystuje tradycyjny sposób transmisji sygnałów wizyjnych po kablach koncentrycznych oraz po skrętkach komputerowych UTP. Technologia TVI umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazu. Nie wymaga konfiguracji parametrów sieciowych, jak to jest w przypadku systemów telewizji przemysłowej IP.
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń Turbo HD marki HQVISION, w tym wiele kamer kopułkowych i tubowych. Przedstawione poniżej kamery maja wbudowany nowoczesny przetwornik CMOS Darkfighter. Zastosowana w nim technologia Darkfighter zapewnia bardzo wyraźny obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu kamera doskonale sobie radzi w zupełnej ciemności. Mamy też kamery szybkoobrotowe. Poniżej przedstawiamy wybrane kamery z zasilaniem po kablu (PoC).

Kable i przewody

Do wykonania każdej instalacji teletechnicznej potrzebne są różnego rodzaju kable i przewody. W naszej ofercie są wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne (skrętki) wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

Puszki elektroinstalacyjne OLAN

W każdej instalacji potrzebne są różnego rodzaju puszki instalacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo klasyczne puszki do rozgałęziania przewodów z wbudowanym rozgałęźnikiem lub bez. Mamy też eleganckie puszki OLAN. Te puszki są oferowane w różnych rozmiarach i kształtach. Mogą być one stosowane w różnego rodzaju instakacjach. W większych można z powodzeniem montować nieduże urządzenia elektroniczne, w tym na przykład zasilacze, sterowniki, multiswitche, rozgałęźniki itp.

Zasilacze 12V

Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez różnego rodzaju zasilaczy. Najpopularniejsze wśród nich są zasilacze stałoproądowe na napięcie 12V. Mogą być one stosowane m.in. do:
- cyfrowych rejestratorów telewizyjnych DVR i kamer telewizyjnych CCTV,
- systemów domofonowych i wideodomofonowych,
- różnego rodzaju urządzeń przenośnych,
- systemów automatyki budynkowej,
- oświetlenia LED,
- wzmacniaczy antenowych,
- zabawek i urządzeń elektronicznych wymagających napięcia stałego 12V,
- systemów alarmowych.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo tylko wybrane urządzenia.

Multimetry cyfrowe

Każdemu instalatorowi potrzebny jest miernik. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór multimetrów cyfrowych. Są wśród nich klasyczne multimetry z ręczną zmianą zakresów i ze zmianą automatyczną. Oferujemy mierniki z bargrafem i z obsługą dotykową. Sprzedajemy również mierniki specjalistyczne, w tym do pomiarów instalacji antenowych, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju testery do lokalnych sieci teleinformatycznych. Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką - sprawdzoną przez lata - niezawodnością.

Kable i przewody

Instalacje telekomunikacyjne w budynkach ciągle bazują na kablach i przewodach. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

Elektrozaczepy BIRA

Trudno sobie wyobrazić instalację domofonową czy system kontroli dostępu bez elektrozaczepów. W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę niezawodnych i sprawdzonych elektrozaczepów. Bazujemy przede wszystkim na renomowanej, polskiej firmie BIRA, z którą współpracujemy od dwudziestu kilku lat. Urządzenia tego producenta charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i bardzo wysoką niezawodnością. Poniżej przedstawiamy elektrozaczepy BIRA i Hartte. W naszej ofercie są również elektrozaczepy JiS, MCM i Scot.

Elektrozaczepy JiS i MCM

W każdym systemie domofonowym czy kontroli dostępu stosowane są elektrozaczepy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy JiS i MCM. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe i rewersyjne, w wersji podstawowej oraz z wyłącznikami i pamięcią. Szczególną uwagę należy zwrócić na na elektrozaczepy serii RF. Są to urządzenia typu radialnego. Specjalna konstrukcja mechanizmu języka ryglującego powoduje otwarcie przy minimalnym wychyleniu. Umnożliwia to montaż elektrozaczepu przy mniejszym podcięciu ościeżnicy. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Elektromagnesy do drzwi Scot

Coraz poważniejszą alternatywą dla elektrozaczepów stają się elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne). Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w systemach kontroli dostępu, chociaż mogą być też stosowane w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Oferujemy elektromagnesy do montażu nawierzchniowego i wpuszczanego, do stosowania wewnątrz pomieszczeń i do pracy w warunkach zewnętrznych. Oprócz zwór elektromagnetycznych mamy różnego rodzaju uchwyty umożliwiające montaż elektromagnesów przy różnego rodzaju drzwiach. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia Scot, które cechują się dużą, sprawdzoną przez lata, niezawodnością.

Wideodomofony Vidos

Domofony i wideodomofony to dzisiaj standard budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Poza furtką wejściową może sterować dodatkowym przekaźnikiem, np. bramą automatyczną (po dodaniu modułu sterującego B5). Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami.