AVAL - polecane materiały i urządzenia

Akcesoria do szaf rackowych

W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę szaf rackowych 19-calowych wiszących i stojących. Oferujemy również różnego rodzaju akcesoria do szaf. Są wśród nich półki stałe i wysuwane oraz półki wzmocnione i półki pod klawiatury. Mamy wentylatory pojedyncze i podwójne oraz różnego rodzaju panele wentylatorowe (rackowe i sufitowe), organizatory kabli poziome (z uchwytami, z przepustami szczotkowymi i grzebieniowe) oraz organizatory pionowe. Oferujemy listwy zasilające z różną liczbą gniazdek (od 5 do 9). W naszej ofercie są także szuflady i obudowy rackowe przeznaczone do montowania i przechowywania dodatkowych elementów i urządzeń w szafach rackowych. Sprzedajemy także panele dystrybucyjne napięć oraz różnego rodzaju patch panele.

Urządzenia Turbo HD z zasilaniem PoC HQVISION

W ofercie AVAL znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń Turbo HD marki HQVISION, w tym wiele kamer kopułkowych i tubowych. Przedstawione poniżej kamery mają wbudowany nowoczesny przetwornik CMOS Darkfighter. Zastosowana w nim technologia Darkfighter zapewnia bardzo wyraźny obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu kamera doskonale sobie radzi w zupełnej ciemności. Mamy też kamery szybkoobrotowe. Poniżej przedstawiamy wybrane kamery i rejestratory z zasilaniem po kablu (PoC). Technologia PoC umożliwia zasilanie kamer po jednym kablu sygnałowym z gniazda BNC rejestratora. Ułatwia to i przyspiesza instalację systemu. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy, gdyż kamery zasilane są bezpośrednio z rejestratora.

Hybrydowa centrala alarmowa NeoGSM Ropam

Centrala alarmowa NeoGSM-IP Ropam wraz z urządzeniami peryferyjnymi to rozwiązanie integrujące elektroniczny system hybrydowej sygnalizacji włamania i automatykę domową. Centrala alarmowa może współpracować zarówno z urządzeniami przewodowymi, jak i bezprzewodowymi. Wbudowany komunikator GSM oraz moduł WI-FI pozwalają na zdalną kontrolę i sterowanie systemem. Zaimplementowany LogicProcessor zapewnia zaawansowane funkcje logiczne, funkcje arytmetyczne, liczniki, przekaźniki czasowe. Centrala ma wiele unikalnych funkcji w porównaniu do konkurencyjnych produktów i jest bardzo funkcjonalnym systemem. Dzięki modułowej konstrukcji system ten może być rozbudowany i dostosowywany do zmieniających się potrzeb użytkownika. Konstrukcja i funkcje są zgodne z wymaganiami normy PN-EN 50131-3, stopień 2.

Anteny RTV Televes

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroką ofertę urządzeń do budowy antenowych instalacji indywidualnych i zbiorowych. Poniżej przedstawiamy wybrane anteny i urządzenia renomowanej firmy Televes, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem. Urządzenia tego producenta charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością.
Oferujemy również sprzęt do odbioru programów satelitarnych.

Elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne) Hartte

Coraz poważniejszą alternatywą dla elektrozaczepów stają się zwory elektromagnetyczne (elektromagnesy do drzwi). Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w systemach kontroli dostępu, chociaż mogą być też stosowane w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych.
W naszej ofercie znajdują się zwory do montażu nawierzchniowego i wpuszczanego, do stosowania wewnątrz pomieszczeń i do pracy na zewnątrz. Oprócz tego mamy różnego rodzaju uchwyty umożliwiające montaż elektromagnesów przy różnego rodzaju drzwiach. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia Hartte. Cechują się one wysoką jakością wykonania i ogromną niezawodnością. Całą ofertę elektromagnesów mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Polecamy

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór multimetrów cyfrowych. Są wśród nich klasyczne multimetry z ręczną zmianą zakresów i ze zmianą automatyczną. Oferujemy mierniki z bargrafem i z obsługą dotykową. Sprzedajemy również mierniki specjalistyczne, w tym do pomiarów instalacji antenowych, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju testery do lokalnych sieci teleinformatycznych. Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką niezawodnością.

Systemy alarmowe Ropam

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju centrale alarmowe, w tym centrale NeoGSM-IP i OptimaGSM z panelami dotykowymi oraz moduły powiadamiania i sterowania polskiej firmy Ropam.
W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Switche PoE do kamer telewizyjnych

Technologia PoE zapewnia połączenie sieciowe oraz eliminuje potrzebę doprowadzania oddzielnego kabla zasilającego do każdego urządzania. Switche PoE doskonale nadają się do zasilania kamer telewizyjnych IP. W ten sposób mogą być zasilane również inne urządzenia sieciowe, które korzystają technologii PoE, w tym np. telefon IP, access point czy router.
W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę switchy firmy Pulsar, które realizują funkcję PoE, w tym switche typu desktop, switche w obudowach hermetycznych oraz switche w obudowach rackowych 19-calowych. Mamy też switche buforowe, które zapewniają zasilanie w przypadku zaniku napięcia sieciowego.

Maszty i uchwyty antenowe

Nie da się odebrać programów telewizyjnych bez anteny. A antenę trzeba jakoś zamontować. W naszej ofercie mamy wiele masztów i uchwytów antenowych przystosowanych do montażu anten w najróżniejszych warunkach. Oferujemy maszty rurowe, uchwyty balkonowe i ścienne. Poniżej przedstawiamy wybrane produkty.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Multiswitche satelitarne Televes

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór urządzeń do odbioru telewizji satelitarnej. Wśród nich są multiswitche pięcio- i dziewięciowejściowe. Są także odgałęźniki i rozgałęźniki satelitarne oraz wzmacniacze. Urządzenia te umożliwiają budowę małych i dużych instalacji antenowych przeznaczonych do odbioru TV-SAT, w tym antenowych instalacji zbiorowych spełniających wymogi obowiązującego prawa. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Narzędzia światłowodowe

W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju narzędzia do obróbki i testowania światłowodów. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia, w tym testery okablowania z wbudowanym piórem świetlnym, pióra świetlne, mierniki mocy optycznej, spawarkę światłowodową, ściągacz izolacji do światłowodów i identyfikator ruchu optycznego.

Wideodomofony Vidos

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami. Oferujemy wiele modułów dodatkowych umożliwiających podłączenie systemu do sieci telefonicznej, komputerowej czy sterowanie innymi urządzeniami, np. bramą automatyczną czy oświetleniem. Możliwe jest też podłączenie kamer zewnętrznych.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Elektrozaczepy przeciwpożarowe

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy przeciwpożarowe Hartte i JiS przeznaczone do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych o odporności ogniowej EI60 i EI120 zgodnie z rozporządzeniem CPR 305/2011 oraz zharmonizowaną normą dla elektrozaczepów 14846. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe, niskoprądowe i rewersyjne. Oferujemy urządzenia w różnych wersjach napięcia zasilania. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Szafy rackowe

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno szafy rack 19'' wiszące, jak i stojące przydatne do instalowania urządzeń telekomunikacyjnych, teleinformatycznych LAN, telewizji przemysłowej CCTV, systemów nagłośnieniowych PA, systemów kontroli dostępu, lokalnych sieci komputerowych itp. Część szaf jest przeznaczona do samodzielnego złożenia. Dzięki temu łatwiejszy jest ich transport.
Oferujemy również patch panele i patch cordy w różnych kolorach i różnych długościach (0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 3,0; 5,0; 10,0 i 15,0m).

Przyciski wyjścia

W systemach domofonowych i wideodomofonowych oraz systemach kontroli dostępu często potrzebne są lub wręcz wymagane przyciski wyjścia.
Oferujemy różnego rodzaju przyciski wyjścia i przyciski wyjścia awaryjnego wraz z osprzętem instalacyjnym. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Rygle elektromagnetyczne trzpieniowe

Coraz popularniejsze stają się rygle elektromagnetyczne trzpieniowe. Znajdują one zastosowanie zarówno w systemach kontroli dostępu, jak i w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Stają się znaczącą alternatywą dla elektrozaczepów. Czasami są też ich uzupełnieniem w przejściach wymagających dodatkowego zabezpieczenia elektromechanicznego.
Oferujemy rygle wpuszczane i do montażu nawierzchniowego. Oprócz tego mamy uchwyty do drzwi szklanych. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia. Całą ofertę rygli elektromagnetycznych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Kontaktrony Alarmtech

Oferujemy różnego rodzaju czujki kontaktronowe renomowanej firmy Alarmtech służące do zabezpieczania drzwi, bram i okien przed niepowołanym otwarciem. Mogą też służyć do monitorowania innych rozwiernych rozwiązań technicznych. Szeroki asortyment akcesoriów umożliwia stosowanie kontaktronów na niemal każdej powierzchni i w każdych warunkach. Budowa wielu kontaktronów umożliwia ich stosowanie ich w trudno dostępnych miejscach, w tym na przykład w wąskich szczelinach.
Urządzenia te cechują się najwyższą jakością i niezawodnością. O jakości świadczą liczne certyfikaty.
Poniżej przedstawiamy tylko wybrane kontaktrony. Wszystkie one są na bieżąco dostępne w naszym magazynie.
Całą ofertę mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Akumulatory bezobsługowe małe

Na każdym kroku spotyka się bardzo wiele akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory mniejszej pojemności wykonane w technologii AGM. Mamy również akumulatory większe, o pojemności od 22Ah do ponad 200Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Akumulatory bezobsługowe duże

Trudno znaleźć dziedzinę techniki i życia codziennego, w której nie ma akumulatorów bezobsługowych wykonywanych zarówno w technologii AGM, jak i żelowej. Sprzedajemy zarówno akumulatory uniwersalne, jak i specjalistyczne, przeznaczone do pracy cyklicznej czy buforowej.
Oferowane przez nas akumulatory znajdują zastosowanie między innymi w centralach i sygnalizatorach alarmowych, zasilaczach buforowych i awaryjnych UPS, kasach i drukarkach fiskalnych, urządzeniach pomiarowych i mobilnych, oświetleniu awaryjnym.
Poniżej przedstawiamy wybrane z naszej oferty akumulatory większej pojemności wykonane w technologii AGM i żelowej. Mamy również akumulatory mniejsze, o pojemności od 2,2Ah do 18Ah.
Opisy oferowanych przez nas akumulatorów można znaleźć w katalogu internetowym. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym cennikiem akumulatorów.

Domofony analogowe Elite Urmet

W prawie każdym domu znajduja zastosowanie różnego rodzaju systemy domofonowe. Wśród urządzeń do analogowych systemów domofonowych sprzedajemy nowoczesne i eleganckie bramofony 6025 Elite polskiej firmy Miwi Urmet. Płyty rozmówne są wykonane ze stali nierdzewnej, mają też ładne i odporne przyciski. Niewielkie wymiary sprawiają, że bramofony doskonale nadają się do montażu na słupkach ogrodzeniowych metalowych jak i murowanych. Warta szczególnej uwagi jest płyta rozmówna z czytnikiem zbliżeniowym kart/kluczy RFID oraz modułem informacyjnym.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo wybrane urządzenia. Całą ofertę systemów domofonowych mogą Państwo zobaczyć w naszym katalogu internetowym.

Zestawy domofonowe Urmet Miwi

Można wybierać domofony z szerokiej gamy urządzeń do budowy systemów domofonowych i wideodomofonowych. Ale są też i gotowe zestawy domofonowe. Szczególnej uwadze polecamy urządzenia z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym. Takie rozwiązanie ułatwia otwieranie furtki i drzwi bez konieczności używania klucza. Wystarczy karta zbliżeniowe (lub brelok) i drzwi są otwarte. Dla tych, któzy mają tylko instalację dzwonkową mamy zestawy domofonowe 2-przewodowe. Poniżej przedstawiamy tylko wybrane produkty uznanej firmy Urmet Miwi!

Domofony cyfrowe Basic Urmet

Od kilku lat w budownictwie wielorodzinnym stosuje się w zasadzie tylko cyfrowe systemy domofonowe. Polecamy systemy cyfrowe Basic i Matibus SE z szeroką gamą nowoczesnych unifonów firmy Urmet Miwi. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia systemu Basic. Wśród oferowanych przez nas bramofonów cyfrowych mamy panele z czytnikami pastylek Dallas i czytnikami kart zbliżeniowych. Dzięki temu lokator może otworzyć drzwi bez konieczności stosowania klucza czy wprowadzania kodu. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wygodę użytkowania. Mamy też szeroki wybór unifonów.

Monitoring wizyjny Turbo HD

Turbo HD to obecnie najnowocześniejsza technologia do analogowych systemów telewizji przemysłowej (techniczna nazwa to HD-TVI). Wykorzystuje tradycyjny sposób transmisji sygnałów wizyjnych po kablach koncentrycznych oraz po skrętkach komputerowych UTP. Technologia TVI umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości obrazu. Nie wymaga konfiguracji parametrów sieciowych, jak to jest w przypadku systemów telewizji przemysłowej IP.
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki asortyment urządzeń Turbo HD marki HQVISION, w tym wiele kamer kopułkowych i tubowych. Przedstawione poniżej kamery maja wbudowany nowoczesny przetwornik CMOS Darkfighter. Zastosowana w nim technologia Darkfighter zapewnia bardzo wyraźny obraz w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu kamera doskonale sobie radzi w zupełnej ciemności. Mamy też kamery szybkoobrotowe. Poniżej przedstawiamy wybrane kamery z zasilaniem po kablu (PoC).

Kable i przewody

Do wykonania każdej instalacji teletechnicznej potrzebne są różnego rodzaju kable i przewody. W naszej ofercie są wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne (skrętki) wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

Puszki elektroinstalacyjne OLAN

W każdej instalacji potrzebne są różnego rodzaju puszki instalacyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo klasyczne puszki do rozgałęziania przewodów z wbudowanym rozgałęźnikiem lub bez. Mamy też eleganckie puszki OLAN. Te puszki są oferowane w różnych rozmiarach i kształtach. Mogą być one stosowane w różnego rodzaju instakacjach. W większych można z powodzeniem montować nieduże urządzenia elektroniczne, w tym na przykład zasilacze, sterowniki, multiswitche, rozgałęźniki itp.

Zasilacze 12V

Trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez różnego rodzaju zasilaczy. Najpopularniejsze wśród nich są zasilacze stałoproądowe na napięcie 12V. Mogą być one stosowane m.in. do:
- cyfrowych rejestratorów telewizyjnych DVR i kamer telewizyjnych CCTV,
- systemów domofonowych i wideodomofonowych,
- różnego rodzaju urządzeń przenośnych,
- systemów automatyki budynkowej,
- oświetlenia LED,
- wzmacniaczy antenowych,
- zabawek i urządzeń elektronicznych wymagających napięcia stałego 12V,
- systemów alarmowych.
Poniżej przedstawiamy przekrojowo tylko wybrane urządzenia.

Multimetry cyfrowe

Każdemu instalatorowi potrzebny jest miernik. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór multimetrów cyfrowych. Są wśród nich klasyczne multimetry z ręczną zmianą zakresów i ze zmianą automatyczną. Oferujemy mierniki z bargrafem i z obsługą dotykową. Sprzedajemy również mierniki specjalistyczne, w tym do pomiarów instalacji antenowych, instalacji elektrycznych i różnego rodzaju testery do lokalnych sieci teleinformatycznych. Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką - sprawdzoną przez lata - niezawodnością.

Kable i przewody

Instalacje telekomunikacyjne w budynkach ciągle bazują na kablach i przewodach. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości kable koncentryczne spełniające wymagania stawiane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. o zmianie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. Oferujemy także kable teleinformatyczne wewnętrzne i zewnętrzne kategorii 5 i 6 oraz kable telekomunikacyjne zewnętrzne (np. do instalacji domofonowych i alarmowych). W naszej ofercie znajdą Państwo również przewody do instalacji domofonowych, alarmowych i telekomunikacyjnych. Sprzedajemy ponadto przewody głośnikowe. Od wielu lat bazujemy na stałych i sprawdzonych dostawcach. W poniższej tabelce przedstawiamy tylko wybrane kable i przewody.

Elektrozaczepy BIRA

Trudno sobie wyobrazić instalację domofonową czy system kontroli dostępu bez elektrozaczepów. W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę niezawodnych i sprawdzonych elektrozaczepów. Bazujemy przede wszystkim na renomowanej, polskiej firmie BIRA, z którą współpracujemy od dwudziestu kilku lat. Urządzenia tego producenta charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami i bardzo wysoką niezawodnością. Poniżej przedstawiamy elektrozaczepy BIRA i Hartte. W naszej ofercie są również elektrozaczepy JiS, MCM i Scot.

Elektrozaczepy JiS i MCM

W każdym systemie domofonowym czy kontroli dostępu stosowane są elektrozaczepy. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę różnego rodzaju elektrozaczepów. Poniżej przedstawiamy wybrane elektrozaczepy JiS i MCM. Sprzedajemy elektrozaczepy standardowe i rewersyjne, w wersji podstawowej oraz z wyłącznikami i pamięcią. Szczególną uwagę należy zwrócić na na elektrozaczepy serii RF. Są to urządzenia typu radialnego. Specjalna konstrukcja mechanizmu języka ryglującego powoduje otwarcie przy minimalnym wychyleniu. Umnożliwia to montaż elektrozaczepu przy mniejszym podcięciu ościeżnicy. Oferujemy sprawdzone urządzenia uznanych dostawców.

Elektromagnesy do drzwi Scot

Coraz poważniejszą alternatywą dla elektrozaczepów stają się elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne). Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w systemach kontroli dostępu, chociaż mogą być też stosowane w instalacjach domofonowych i wideodomofonowych. Oferujemy elektromagnesy do montażu nawierzchniowego i wpuszczanego, do stosowania wewnątrz pomieszczeń i do pracy w warunkach zewnętrznych. Oprócz zwór elektromagnetycznych mamy różnego rodzaju uchwyty umożliwiające montaż elektromagnesów przy różnego rodzaju drzwiach. Poniżej przedstawiamy wybrane urządzenia Scot, które cechują się dużą, sprawdzoną przez lata, niezawodnością.

Wideodomofony Vidos

Domofony i wideodomofony to dzisiaj standard budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór wideodomofonów i domofonów. Wśród oferowanych przez nas urządzeń jest system cyfrowy Vidos Duo. Niespolaryzowane, dwużyłowe połączenie oraz współpraca z modułami funkcyjnymi zapewnia niezawodne i wygodne rozwiązanie. System może być rozbudowywany do 4 stacji bramowych. Poza furtką wejściową może sterować dodatkowym przekaźnikiem, np. bramą automatyczną (po dodaniu modułu sterującego B5). Rozbudowana funkcja interkomu umożliwia swobodną komunikację z innymi odbiornikami.